ÇÖZÜNMÜŞ OKSİJEN SENSÖRÜ TANITIM PROGRAMI

TÜBİTAK MAM (ÇTÜE ve ME) ve TÜBİTAK BİLGEM (UEKAE) işbirliği ile geliştirilen “Çözünmüş Oksijen Sensörü”nün Tanıtım Programı, 30 Kasım 2020 tarihinde TÜBİTAK Başkanı Sayın Prof. Dr. Hasan MANDAL’ın başkanlığında gerçekleştirildi.  Söz konusu tanıtıma, TÜBİTAK MAM ve TÜBİTAK BİLGEM Yöneticileri ile Proje Ekibi katılım sağladı. 

Yürütücülüğünü MAM Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsünün üstlendiği; MAM Malzeme Enstitüsü ve BİLGEM Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü ile ortaklaşa yürütülmekte olan ‘’Çözünmüş Oksijen Sensörü ve Kontrol Ünitesinin Geliştirilmesi Projesi’’ çıktısı olarak geliştirilen Çözünmüş Oksijen Sensörü, TÜBİTAK MAM Başkanlık binasında yapılan ürün tanıtımı ile sergilenerek, ürün hakkında bilgi verildi.

Toplantıda ürün tanıtımını yapan TÜBİTAK MAM Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü Müdürü Dr. Selma AYAZ, geliştirilen ürünün yerli olduğuna vurgu yaparak, yurtdışından temin edilen ürünün muadili olarak ülkemiz ekonomisine katkıda bulunacağını ve gelecek yerli sensör çalışmalarına da öncü olacağını belirtti.

Katılımcıların proje ile ilgili sorularının cevaplandırıldığı ve uygulamaya yönelik ileride birlikte yapılacak çalışmalarda verilebilecek katkıların ele alındığı tartışma/değerlendirme bölümü ile toplantı sonlandırıldı.

Ürünü inceleyen TÜBİTAK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Hasan MANDAL, Proje Ekibine teşekkürlerini iletmiş ve gelecek projelerde başarılarının devamını dilemiştir.

Fotoğraflar

17.12.2020
-A +A