KOCAELİ SANAYİ ODASI (KSO) ÇEVRE KOMİSYONU TÜBİTAK MAM’DA TOPLANDI

Kocaeli ilindeki çevre sorunlarının irdelenerek çözün önerilerinin üretildiği, ortak projelerin yürütüldüğü, kamu kurum ve kuruluşlarının, üniversitelerin, yerel idarelerin, organize sanayi bölgesi müdürlüklerinin ve özel sektör temsilcilerinin katıldığı dönemsel Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Çevre Komisyonu toplantısı 12 Mart 2019 tarihinde TÜBİTAK MAM Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü ev sahipliğinde TÜBİTAK MAM Gebze Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi.

Komisyon Başkanı İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç’ın açılış konuşması ve katılımcılarla tanışmasıyla başlayan toplantı, TÜBİTAK MAM tanıtım filminin izlenmesi, Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü Müdürü Dr. Selma Ayaz’ın enstitü bünyesinde yürütülen projelerle ilgili katılımcıları bilgilendirmesi ile devam etti.

KSO gündem konularının görüşülmesi sonrasında TÜBİTAK MAM Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü araştırmacıları, bölgemizde yürütülen projelerden bahsettiler ve bu projelerin daha da geliştirilmesi ve kapsamının genişletilmesi için önerilerini sundular. Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü’nün ürün geliştirmeye yönelik çalışmalarını içeren laboratuvarların ziyareti ile KSO Çevre Komisyonu toplantısı tamamlanmıştır.

15.03.2019
-A +A